RUSÇA

Eğitim Açıklaması

EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

  • Öğrencilere sözel ve yazınsal anlamda Rusça başlangıç seviyesinde iletişim kurmaları için gerekli olan dil araçlarını sağlamak
  • Öğrencilerin güvenini ve yeni bir dilde iletişim kurabilmelerini, çeşitli, bağlayıcı ve interaktif aktiviteler ile güçlendirmek
  • Öğrencilerin Rus kültürünü, şarkılar, filmlerden ve çizgi filmlerden seçilmiş bölümler ile tanımalarını sağlamak
  • Yeni bir kültürün içine girerek öğrencilerin küresel çalışma alanındaki farkındalıklarını arttırmak

HEDEFLENEN SONUÇ:

(Monologlar) Başarılı bir öğrenci kendini, aile üyelerini ve yakın arkadaşlarını basit sözcükler ve cümleler kurarak tanıtabilecektir. (isim, meslek, yaşadıkları yerler ve ülkeler.) Başarılı bir öğrenci yaşadığı yerin tanımını kısa sözcük ve cümleler kullanarak yapabilecektir.

(Diyaloglar) Başarılı bir öğrenci; telefon görüşmesi, eşyaların yerleri, bir odanın tanımı, aile, meslekler, cafede sipariş, alışveriş gibi belirli konularda iletişim kurabilecektir.

(Dinleme) Başarılı bir öğrenci; tanışma, tanımlama, aile, meslek ve yaşadığı yer tanımı ile ilgili sözcük ve kalıpları anlayabilecektir.

(Okuma) Başarılı bir öğrenci günlük konuşma dilinde uyarlanmış menü siparişi, ücret sorma, yer tarifleri gibi kalıpları anlayabilecektir.

(Yazma) Başarılı bir öğrenci kendisi ile ilgili kişisel bilgileri forma doldurabilecektir. Başarılı bir öğrenci kendini, ailesini ve yaşadığı yeri tanımlayan kısa metinler yazabilecektir.

Kaynak: Дорога в Россию 1, В.Е.Антонова, М.М.Нахабина, М.В.Сафронова, А.А.Толстых

Başvuru
    Dikkat: İsim ve soyisim bilgilerinizin nüfüs cüzdanında yazan bilgilerle aynı olduğuna emin olunuz.