PİLOTAJ EĞİTİMİ

PİLOTAJ EĞİTİMİ

Eğitim Açıklaması

İZMİR’DE PİLOT OLMAK ARTIK ÇOK KOLAY!

1998 yılından bu yana hizmet veren ve Dalaman Havalimanı’nda konuşlu True Course Uçuş Okulu; SHGM mevzuatı kapsamında hususi (PPL(A)) ve ticari pilot yetiştirme (ATP(A)) yetkilerine sahip bir uçuş okuludur. Tecrübeli yer dersi ve uçuş öğretmenleri, Cessna ve Piper uçaklarından oluşan 8 uçaklık filosuyla hizmet veren True Course Uçuş Okulu; yılın hemen her günü uçuş yapılabilen Dalaman ve İzmir lokasyonlarında olmasının yanı sıra öğrencilerin emniyet bilinciyle yüksek standartlarda hem teorik hem de uçuş eğitimlerini almalarını sağlamaktadır.

Türkiye’deki ve dünyadaki artan pilot ihtiyacına karşılık Ege Bölgesi’ni bir havacılık ve uçuş eğitimi merkezi haline getirebilmek adına İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Ticaret Odası ve True Course Uçuş Okulu işbirliği ile siz değerli İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerine özel fiyat ve imkanlarla hem okuduğunuz bölümün diplomasını hem de eşzamanlı olarak uçuş lisansınızı almanızı sağlayacak bu proje ile karşınızdayız. Bu proje kapsamında İzmir Kemalpaşa’daki derslik, kütüphane, kafeterya, lüks yatakhane, simülatör, uygulamalı eğitim alanı, güvenlik ve transfer imkanları bulunan tam teşekküllü kampüsümüze 10 km mesafede, kendimize ait özel pistimizde uçuşlarımızı emniyetli şekilde gerçekleştiriyor olacağız.

Türkiye’nin önde gelen havayolları ile yaptığımız protokol anlaşması gereği mezunlarımız koşulsuz şekilde mülakata katılacak ve tip eğitimi için imtiyazlardan yararlanacaktır. Bunun yanı sıra True Course Uçuş Okulu ülkemizdeki önemli eğitim kurumları ve Asya Pasifik Bölgesi’nde sektörün önemli oyuncularıyla işbirlikleri sağlamıştır. İzmir Ekonomi Üniversitesi ve EKOSEM ortaklığıyla İzmir’de kampüs açan uçuş okulumuzda uzaktan eğitim yetkisi, uçak takip sistemi, uçuş planlama portalı, simülatör, CBT (Computer Based Training) odası ve Radio/Telephony laboratuvarı bulunmaktadır.  Havayollarında uçma imkanı sağlayan Modüler Havayolu Uçuş Lisansı (ATPL) eğitiminde 650 saat teorik eğitim, 215 saat uçuş eğitimi verilmekte olup okuduğunuz bölüme göre eğitim süresi farklılık gösterecektir. ATPL uçuş lisansını almak normal şartlarda 13-18 ay arası sürmekte olup siz değerli öğrencilerimizin devam edem örgün eğitimine olumsuz etki etmeyecek ve ders programına göre hazırlanan özel teorik ve uçuş eğitim programıyla daha uzun bir sürede lisansı almanız mümkün olacaktır. Böylelikle okulu bitirdikten sonra uçuş lisansı almak için ek zaman kaybı yaşanmayacaktır. Okulumuz 2 yıllık bölüm okuyan öğrenciye 2 taksit, 4 yıllık bölüm okuyan öğrenciye 4 taksit imkanı sunmakta olup 2 yıl geri ödemesiz, 10 yıl ödemeli ve %1.20 oranından daha az faiz oranıyla uçuş eğitimi kredisi imkanı vermektedir.


Kayıt için 0252 792 52 70 no'lu telefondan veya ekosem@tcflight.com adreslerinden iletişime geçebilirsiniz.


Eğitim Açıklaması

 

UÇUŞ EĞİTİMİNİN İÇERİĞİ

PPL (Hususi Pilot Lisansı)  

Bu kursta teorik ve uçuş olmak üzere iki ayrı içerik mevcuttur. Radyo - Telefon derslerinin haricinde toplam 120 saatlik 9 teorik ders başlığı bulunmaktadır. PPL eğitimi sayesinde ticari olmayan uçuşları gerçekleştirebilir ve tek motorlu uçağı görerek uçurabilirsiniz. PPL, ATPL eğitiminin ilk safhasıdır. PPL kontrol uçuşunun başarıyla tamamlanmasından sonra CPL (Ticari Pilot Lisansı), ME (Çok Motor Yetkisi), IR (Alet Yetkisi), Night Rating (Gece Uçuş Yetkisi), PIC (Pilot in Command) uçuşlara ve ATP Teori derslerine devam edilebilir.

CPL  (Ticari Pilot Lisansı)

CPL eğitimi PPL lisansına sahip olan pilot adayının ticari uçuş yapabilmesi için alması gereken eğitimdir. CPL sahibi bir pilot adayı kariyerinde bir üst seviyeye taşınarak eğitimin sonunda ticari pilot olarak çalışma yetkisi verir.

ME (Çok Motor Yetkisi)

Tek motor / PPL veya CPL pilot lisansına sahip olan pilot adayına çok motor tip yetkisi verir.

IR/Instrumental Rating (Alet Yetkisi)

IR kursunun amacı, PPL veya CPL sahiplerini, daha önceki aletli uçuş eğitimlerini ve tecrübelerini göz önüne alarak, aletli uçuş yetkisi için eğitmektir. Uçakları düşük görüş şartlarında (IFR altında)uçurabilmek için gerekli yeterliliği sağlamayı amaçlamaktadır.

Night Rating (Gece Uçuş Yetkisi)

Bu kurs öğrenci pilotun görerek uçuş şartları altında, sorumlu pilot olarak (PIC), uçuş becerisini geliştirmeyi amaçlar.

ATPL (Havayolu Pilot Lisansı)

Modüler ATP(A) kursunun amacı; pilotların ticari hava taşımacılığındaki, çok pilotlu ve çok motorlu yolcu uçaklarda pilot olarak görev yapabilecek yeterlilikte eğitip, CPL/IR(A) yetkisini alabilmesini sağlamaktır. Bu eğitimde 650 saat teorik, 215 saat uçuş eğitimi verilmektedir.

HEDEFLENEN  SONUÇ: 

Pilot adayına emniyet bilinciyle ve SGHM mevzuatına uygun şekilde yüksek standartlarda verilecek olan teorik ve uçuş eğitimiyle kariyerine havayolu pilotu olarak devam etmesini sağlayan uçuş lisansını vermek.Başvuru
    Dikkat: İsim ve soyisim bilgilerinizin nüfüs cüzdanında yazan bilgilerle aynı olduğuna emin olunuz.