MİLLİYET

Borsa ajanlarını İzmir yetiştirecek
Türkiye’nin uluslararası mortgage broker ve kişisel kredi danışmanlığı şirketi MMI Group ve Kariyer Net ile işbirliği yaparak, 25 bin mortgage broker ve kişisel kredi danışmanı ihtiyacını karşılamak üzere EKOSEM’de (Sürekli Eğitim Merkezi) sertifika programı açtı. Türkiye’de sadece Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yer alan sertifika eğitimi Ege Bölgesi’nde ilk kez İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından verilecek. İş dünyasının yükselen değeri olan meslek alanı için finans ve gayrimenkul sektörünün önemli isimleri 7-9 Ekim ile 15-16 Ekim tarihleri arasında uygulamalı eğitim verecek. EKOSEM tarafından toplam 42 saat verilecek olan eğitim, İzmir başta olmak üzere, Manisa, Aydın, Denizli, Balıkesir, Muğla ve Çanakkale’de broker yetiştirmeyi hedefliyor.Kariyer Net’le işbirliğiSektörün daha sağlıklı büyümesi ve uzman sayısını arttırabilmek için Kariyer Net ile işbirliğini yaptıklarını belirten EKOSEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yiğit Kazançoğlu, “Uzmanların yetiştirimesinde insan kaynakları ve kariyer şirketlerine de önemli görevler düşmekte. Bankalar, inşaat firmaları, emlak şirketleri başta olmak üzere bünyelerinde mortgage broker ve kişisel kredi danışmanı çalıştıracak firmaların eleman ihtiyaçlarını MMI Group ve Kariyer Net ile yaptığımız işbirliği ile karşılamayı hedefliyoruz” dedi.Eğitimler Ekim’de “Mortgage Broker ve Kişisel Kredi Danışmanı”nları için ilk eğitim, 7 Ekim tarihinde başlayacak. Minimum lise mezunlarının katılabileceği sertifika programı için detaylı bilgi almak isteyenler http://ekosem.ieu.edu.tr ve http://www.mmi.com.tr  sitesini ziyaret edebilecek.
İncele
KOBİ’lere ücretsiz eğitim desteği
KOBİ’lere ücretsiz eğitim desteğiİzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EKOSEM) ve KOSGEB Kuzey Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile KOBİ’lere ücretsiz eğitim veriliyor. Programla, 500’e yakın işletmeye ulaşılması amaçlanıyor. Eğitimlerde, katılımcılara 20 farklı eğitim programı sunuluyor. İzmir’de bir ilk gerçekleştirildiğini belirten EKOSEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yiğit Kazançoğlu, “KOSGEB ile ortak çalışmalarımız bundan sonra artarak devam edecektir. Katılmak isteyenler KOSGEB’e başvurabilirler” diye konuştu.20 ayrı eğitim Eğitim programında, Liderlik-Ekip Çalışması, İşletmelerde Yenilikçilik, Kriz Yönetimi, Aile Şirketlerinde Yönetim Sorunları ve Kurumsallaşma, Kurumsal Kaynak Planlaması, İnsan Kaynakları Yönetimi, Eğitim İhtiyaçlarının Analizi, Üretimde Maliyet Düşürme Teknikleri, gibi KOBİ’ler için önemli konular işleniyor. 
İncele
En lezzetli kurs
İZMİR Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EKOSEM) ile Mutfak Sanatları Bölümü’nün çikolata ve pasta eğitimi büyük ilgi görüyor. Mövenpick Oteli çikolata ve pasta uzmanı Mustafa Kesen’in verdiği eğitimde kursiyerler hem eğlenceli saatler geçiriyor, hem de müthiş lezzetlerin tariflerini öğreniyor. Kursların büyük ilgi gördüğünü belirten EKOSEM Müdürü Yrd. Doç. Yiğit Kazançoğlu, yakında Uzakdoğu ve Balkan mutfağı kursları da düzenleyeceklerini söyledi.
İncele
Sigorta sektörüne taze kan
İzmir Ticaret Odası (İTO) ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nin (EKOSEM) ortaklaşa düzenlediği "Sigortacılık Sertifika Programı", ilk mezunlarını verdi. 96 saatlik kursa katılan 41 kursiyerden 33'ü iki zorlu sınavı başarıyla geçerek sertifika almaya hak kazandı. İEÜ Konferans Salonu'ndaki törende konuşan Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tunçdan Baltacıoğlu, sigortacılık sektörünün hızla büyüdüğünü söyledi
İncele