MATEMATİĞİ SEVDİREN EĞİTİMLER

Matematiği sevdiren eğitimler

İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EKOSEM) tarafından matematik, fizik ve kimya eğitmenleri ve adayları için Vedic, Montessori, Singapur matematiği eğitmen eğitimlerini gerçekleştirilecek

Tales Matematik Müzesi işbirliğiyle yapılacak eğitimlerde, somut yollarla, oyunla, cisimlerle matematiğin nasıl öğretileceği eğitimcilere aktarılacak. İzmir Ekonomi Üniversitesi EKOSEM Müdürü Doç. Dr. Nesrin Oruç Ertürk, "Öğretmenlerimiz bu sertifikalı eğitimler sonucunda çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren matematikle ilgili aktivitelerin içine katacak. Çocuklar, böylelikle ileriki yaşamlarında geliştirebilecekleri olumlu kazanımlar sağlayacak. Yeni kuşaklar için önemli bir adım atılmış olacak. Matematiği seven, matematik öğrenmekten zevk alan öğrencilerimizin olması için bu eğitmen eğitimlerini gerçekleştirme kararı aldık" dedi.

Hürriyet Gazetesinin 25.01.2016 tarihinde yapmış olduğu haberde EKOSEM'in matematik, fizik ve kimya eğitmenleri ve adayları için Vedic, Montessori, Singapur matematiği eğitmen eğitimlerini düzenleyeceği okuyucuya duyuruldu.