KİŞİSEL GELİŞİM

Kişinin yeteneklerini, kaynaklarını keşfetmesini ve bunlara erişmesini veya ilgi duyduğu alanlar ile ilgili eğitim almasını ve bilgisini arttırmasını amaçlayan, kendini geliştirmek isteyen herkesin katılabileceği kişisel gelişim ve hobi programlarını kapsar.

ZEYTİNYAĞI TADIM PRATİĞİ UYGULAMASI
Zeytinyağı nedir? Zeytinyağının kalitesini nasıl anlarız? Sadece laboratuvar analizleri yeterli midir yoksa zeytinyağının duyusal analizi de yapılmalı mıdır? Zeytinyağı duyusal analizinin tarihçesi nedir? İlk ne zaman zeytinyağı tadımı başladı ve o zamandan bu zamana neler değişti? Zeytinyağı nasıl tadılır ve değerlendirilir? Zeytinyağı bu değerlendirme sonucu nasıl sınıflandırılır?Bunlar gibi pek çok soruların cevabını bulacağınız bir etkinliğe davet ediyoruz sizi.Anadolu'nun binlerce yıldır aşina olduğu zeytinyağının günümüzde kalitesinin nasıl değerlendirildiğini ve öğrenilen bu bilgilerin pratikte nasıl kullanılacağını sizlerle paylaşacağız.Bu bilgileri anlatmak üzere üniversitemizde Zeytin, Zeytinyağı ve Mutfak Kültürü dersini veren, aynı zamanda zeytinyağı üreticisi ve Zeytindostu Derneği Tadım Panel Başkanı Dr. Dilşen Oktay sizlerle birlikte olacaktır.Eğitim esnasında zeytinyağları tadılacaktır. Bu nedenle eğitime gelmeden önce sabah kahvaltısında baharatlı ya da yoğun aromalar içeren bir kahvaltı yapmamanızı, parfüm, deodorant, kolonya, tıraş losyonu veya herhangi bir başka güçlü koku içeren kozmetik ürünü kullanmamanızı, sigara içmemenizi önemle hatırlatırız.Eğitimimiz 2 Şubat 2019 tarihinde saat 10:00 ile 13:00 arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi Balçova kampüsünde gerçekleşecektir.
İncele
TEMEL FOTOĞRAFA GİRİŞ
Fotoğraf çekmeyi hepimiz çok severiz. Gerek dışarıda hoşumuza giden bir manzaranın gerekse sevdiklerimizle birlikteyken o anın fotoğraflarını çekeriz. Peki, fotoğraf çekerken, fotoğraf makinemizde ve çekim ortamında basit ayarlamalar yaparak, daha kaliteli ve doğru renklerde fotoğraflar çekebileceğimizi biliyor muyuz?  Temel fotoğrafçılık eğitiminde, fotoğraf makineleri ve ekipman çeşitlerinden temel fotoğraf terimlerine, ışık çeşitlerinden manuel kullanıma kadar temel fotoğrafa giriş yapacağız. Amacımız, fotoğraf çekmeyi sevenlerin, fotoğraf makinesindeki temel ayarlara aşına olması ve bu ayarları kullanmaya başlamasıdır. Bu eğitiminden sonra, fotoğrafları daha bilinçli çekeceğinizi düşünmekteyiz.Not: Tercihen manuel kullanımı olan, fotoğraf makinelerinizi yanınızda getiriniz.
İncele
BAŞLANGIÇ SEVİYESİ PHOTOSHOP KURSU
Kurs İçeriğiPhotoshop gerek profesyonel meslek hayatında gerekse de günlük hayatta başvurulabilecek bir resim işleme ve sunum hazırlama programıdır. Bu kurs kapsamında photoshop programındaki temel araçları kullanarak mevcut fotoğraflar üzerinde düzenlemeler yapmayı ve tasarımlarınızın görsel sunumunu hazırlamayı öğreneceksiniz.Kurs  Sırasında Gösterilecek Temel Konular: Araç MenüleriUygulama Dosya açma kaydetmePhotoshop’ta katman mantığı ve kullanımıPhotoshop 'da seçim yapma komutlarıSeçilen alanlar üzerinde değişiklik yapmakKesmeKopyalamaKırpma işlemleriDönüşüm ve iyileştirme işlemleriPhotoshop 'da renk düzenlemesiFırça araçlarıFiltre uygulamaları* Kurs sonunda her öğrencinin  kendi otoportre çalışmasından oluşan bir sergi yapılacaktır.
İncele