İZMİRLİ KOBİ’LERE AB FONUYLA EĞİTİM VERİLECEK

İzmirli KOBİ’lere AB fonuyla eğitim verilecek

Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Yenilik Transferi kapsamında finanse edilen İşletmeden İşletmeye Ticaret Sertifikalı Mesleki Eğitim (B2B) projesinin müfredat ve pilot eğitimlerini İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EKOSEM) gerçekleştirecek.

“B2B” konulu AB projesi ile İzmir’deki KOBİ’lerin faaliyetlerinin artırılması planlanırken, mesleki eğitim programı hazırlayarak, web sitesi üzerinden de geniş kitlelere ulaşması amaçlanıyor. İzmir Ticaret Odası’nın proje lideri, Belçika ITC- Europa’nın koordinatör olduğu projede, Fransa Grenoble Ticaret Odası, Grenoble Yönetim Okulu, Ege Üniversitesi EBİLTEM ve sessiz ortak olarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yer alıyor. EKOSEM Müdürü Yrd. Doç. Yiğit Kazançoğlu, “Eğitim programı tamamen KOBİ’lerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlandı” dedi. B2B programı içeriğinde Dış Ticaret, E-ticaret, Yönetim Bilgi Sistemleri, Pazarlama Yönetimi, Müşteri İlişkileri ve Yaratıcı Satış Teknikleri eğitimleri yer alacak.

Hürriyet Gazetesinin 26.03.2011 tarihinde yayınladığı haberde KOBİ'lerin faaliyetlerinin arttırmak amacıyla Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Yenilik Transferi kapsamında finanse edilen İşletmeden İşletmeye Ticaret Sertifikalı Mesleki Eğitim (B2B) projesinin müfredat ve pilot eğitimlerinin İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi(EKOSEM) tarafından düzenleneceği okuyucuyla paylaşıldı.