İTALYANCA (A1- 1)

İTALYANCA (A1- 1)

Eğitim Açıklaması

EĞİTİMİN İÇERİĞİ: 

  • Öğrencilere sözel ve yazınsal anlamda İtalyanca başlangıç seviyesinde iletişim kurmaları için gerekli olan dil araçlarını sağlamak;
  • Öğrencilerin İtalyanca ile iletişim kurabilmelerini sağlayan, çeşitli, bağlayıcı ve interaktif aktiviteleri güçlendirmek; 
  • Öğrencilerin İtalyan kültürünü tanımalarını sağlamak; 
  • Yeni bir kültürü tanıyarak öğrencilerin küresel çalışma alanındaki farkındalıklarını arttırmak. 

HEDEFLENEN SONUÇ:

(Sözlü Anlatım) Öğrenci Şimdiki Zaman ile kendisinin ya da bir başkasının kişisel özelliklerini (görünümünü, karakterini), yaşadığı yeri ve onu betimlemeyi, mesleğini, boş zamanını nasıl değerlendirdiğini anlatan cümleler kurabilir. 

(Karşılıklı Konuşma) Öğrenci günlük hayatta sıkça kullanılan basit cümlelerle şimdiki zaman ile iletişim kurabilir, konuştuğu kişiye yaşadığı yer, mesleği, hobileri ve saat hakkında soru sorabilir. 

(Dinleme) Öğrenci Şimdiki Zaman’da kısa bir telefon görüşmesi, herhangi bir organizasyon yapma, bir yerin betimlenmesi; saat anonsu gibi yavaş ve anlaşılabilir haldeki diyalogları anlayabilir. 

(Okuma) Öğrenci yukarıda belirtilen konulardaki, Şimdiki Zaman’da yazılmış, kısa metinleri okuyup anlayabilir. 

(Yazma) Öğrenci Şimdiki Zaman’ı kullanarak kendini ya da bir başkasını tanıtan, boş zamanlarını anlatan, kendisinin ya da bir başkasının yaşadığı yeri betimleyen ve kısa not benzeri kısa metinler yazabilir. 

Kaynak: NUOVO PROGETTO 1 a

Başvuru
    Dikkat: İsim ve soyisim bilgilerinizin nüfüs cüzdanında yazan bilgilerle aynı olduğuna emin olunuz.