İŞ İNGİLİZCESİ – SÖZLÜ İLETİŞİM BECERİLERİ

İŞ İNGİLİZCESİ – SÖZLÜ İLETİŞİM BECERİLERİ

Eğitim Açıklaması

EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

Günümüz çağdaş iş dünyasında, özellikle dış ticaret ile uğraşanların, yabancı ülkeler ile ilişki kuran iş adamlarının, sürekli iş seyahatlerine çıkan üst düzey yetkililerin, büyük ve kurumsal kuruluşlarda görev almak isteyenlerin ve kendi kişisel gelişimi için dil bilmenin öneminin farkında olan bireylerin en çok ilgi gösterdiği dil İngilizcedir. Türkiye pazarına hakim olma çabasında olan birçok uluslararası şirket, İngilizce bilen personel arayışı içerisine girmiştir. İşte böyle bir ortamda İngilizceye hakim olan kişiler, işe alım ve yerleşme süreçlerinde bir adım öne çıkarak bu şirketlerce tercih edilmektedir. Bu amaçla, hazırlanan temel iş İngilizcesi eğitiminin amacı, kursa katılacak adayları bu alanda yeterli birer bireye dönüştürmek amacıyla daha çok konuşma ve dinleme olmak üzere aynı zamanda okuma ve yazma becerilerini de geliştirmektir.

HEDEFLENEN SONUÇ:

Bu kurs, iş hayatında İngilizce dilinde nasıl akıcı ve etkin bir şekilde iletişim kurulabileceğini içerir. Kurs içeriğinde telefon, e-posta ve iş toplantıları, konferanslar ya da sosyal etkinliklerde olduğu gibi yüz yüze durumlarda İngilizce dilini etkin olarak kullanılması için gerekli olan becerilere ve dil bilgisine odaklanılır. Amaç, uluslararası yürütülen işlerde, konferanslara ve şirket toplantılarına katılındığında bireylerin daha özgüvenli olmalarına ve farklı kültürlerden gelen müşteri ve meslektaşlarla iletişim kurmada gerekli olan sosyal becerileri edinmelerine yardımcı olmaktır. Bütün bunları elde edebilmek için kursta rol oynamalar, sunumlar ile farklı iş senaryolarına ilaveten yazılı iletişimin de etkin olarak ele alınması amacıyla yazılı bir kısım da olacaktır.

Bu kursa katılmak isteyen öğrencilerin İngilizce seviyelerinin en az B1 (Intermediate) düzeyinde olması gerekmektedir.Başvuru
    Dikkat: İsim ve soyisim bilgilerinizin nüfüs cüzdanında yazan bilgilerle aynı olduğuna emin olunuz.