‘ANNE-BABA AKADEMİSİ’ AÇILIYOR

‘Anne-Baba Akademisi’ açılıyor

Anne-babaların 0-18 yaş aralığındaki çocuklara nasıl destek olabileceği konusunda eğitim vermek için ‘Anne-Baba Akademisi’ açılıyor.

‘Anne-Baba Akademisi’ İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EKOSEM) tarafından 9 Ocak’ta başlatılıyor. EKOSEM Müdürü Doç. Dr. Nesrin Oruç Ertürk, ailelerin çocukların fizyolojik ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağını bildiğini ancak psikolojik ihtiyaçların sağlanması konusunda yetersiz kalabildiğini söyledi. Çocuklarla sağlıklı iletişim kurmanın onların geleceğe daha güvenle adım atmalarını sağlayacağını vurgulayan Doç. Dr. Ertürk, “Ailelerin, sağlıklı ve özgüvenli çocuklar yetiştirmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Çocuklarına yönelik nasıl davranış geliştirmeleri gerekir, çocukla iletişim dilinde neler olmalıdır, bu sorulara ilişkin yanıtlar oluşturacağız. Alanında uzman psikolog, pedagog ve psikodramatistler tarafından verilecek eğitimlerle ailelere yol göstermeyi amaçlıyoruz. İzmir’de kapsamlı olarak Anne-Baba Akademisi’ni gerçekleştireceğiz. Eğitimlere Balçova Belediyesi de destek veriyor” dedi

Hürriyet ve Telgraf Gazetesinin 02.01.2016 tarihinde yayınladığı haberde EKOSEM  tarafından düzenlenen  çocukların psikolojik ihtiyaçlarını nasıl karşılanacağının ve çocuklarının dünyasına ulaşabilme yollarının anlatılacağı "Anne-Baba Akademisi"'nin açılacağı kamuya duyuruldu.