ADRES

Sakarya cad. No: 156

Balçova / İzmir

Tel: (232) 488 83 86

Fax: (232) 279 26 26

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ

(EKAP)-ELEKTRONİK KAMU ALIMLARI PLATFORMU EĞİTİM PROGRAMI


Program Bilgileri


T.C KAMU İHALE KURUMU VE İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (EKOSEM) İŞBİRLİĞİ İLE İZMİR, İSTANBUL, ANTALYA, GAZİANTEP, KONYA, SAMSUN ve SİVAS'TA KAMU İHALE KURUMU EĞİTMENLERİNCE İDARE, ÖZEL SEKTÖR VE İSTEKLİLERİN KATILABİLECEĞİ (E K A P) ELEKTRONİK KAMU ALIMLARI PLATFORMU UYGULAMA VE ESASLARINA YÖNELİK EĞİTİM VE KAMU İHALE MEVZUATI EĞİTİMİ DÜZENLENECEKTİR.

Kamu İhale Kurumu, Kamu İhale Kanunu kapsamındaki idarelerin ihalelerinin kısmen veya tamamen Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden gerçekleştirilmesine ilişkin husus ve esasları belirledi. Resmi Gazetenin dünküyaç raporlarının hazırlanması, ihale kaydının yapılması, teknik şartnamenin yüklenmesi,ilan işlemlerinin yapılması,ihale komisyonu oluşturma işlemleri, başvuru ve tekliflerin kaydı,teyit, sonuç bildirim ve ihale iptal işlemleri, EKAP üzerinden gerçekleştirilecektir. İdareler ile tekliflerin elektronik ortamda alınacağı ihalelere katılmak ya da EKAP üzerinden e-imza kullanarak doküman indirmek isteyen gerçek ve tüzel kişiler, EKAP a kayıt olacak. EKAP üzerinden gerçekleştirilecekişlemlerde, idareler ve ihalelere katılan gerçek ve tüzel kişiler bunlar adına işlem yapanlar, Kullanıcı adı ve şifresi ile e-imza kullanacak.

Platform üzerinden yapılan erişimler ve kurum tarafından belirlenen işlemler, EKAP ta kayıt altına alınırken, sistemin güvenliği, gizliliği ve kişisel verilerin korunması da kurum tarafından sağlanacaktır.

EKAP Eğitim içeriği
- İstekli Protokol oluşturma
- Kamu İhale Bülteninde ilanlara erişim
- İhale arama
- İhale Dökümanlarına erişim
- Sorgulama Menüsü
*Menü kullanımı (Yasaklılık sorgulaması)
*Kurul Kararı sorgulama
*Karar Tutanakları
*Sözleşme Devri Sorgulama
— Farklı Kriterlere göre ihale arama
— Genel anlamda ekap ın kullanımı
Süre:12 Saat
Ücret: 350TL+%8KDV

Not: Programın açılmama ve/veya iptal olma durumları haricinde, her ne sebep ve şartlar altında olursa olsun, ödenen program ücretinin katılımcılara iade edilmesi sözkonusu değildir.

Bu programa kayıt olmak için tıklayın

 

Dilek ve Öneriler


Lütfen bu program hakkındaki dilek ve önerilerinizi bize buradan ulaştırınız.